تحلیل عناصر / XRF TITAN S1

 

XRF TITAN S1

 

 

  XRF TITAN S1 ابزاری است که برای آنالیز عنصری انواع مواد مختلف استفاده میشود      .

XRF TITAN S1XRF دستگاه منحصر به فرد یاست که در آن شما می توانید به جای آوردن نمونه به آزمایشگاه ، از تحلیل گر بصورت پرتال استفاده کنید . این خصوصا زمانی مفید است که نمونه آزمایش بزرگ یا سنگین باشد 

برخی از این نمونه ها عبارتند از:

- آلیاژهای فلزی

- فلزات خاص

- پلاستیک

- خاک

- سرامیک

- رنگ

- کاغذ

- املاح معدنی

XRF  یک تکنولوژی بنیادین است که میزان عناصر مختلف را در یک نمونه اندازه گیری می کند .

 

  

نتایج سنجش بصورت یک جدول را نمایش میدهد که تمام عناصری را که تحلیل گر ردیابی میکند و نیز غلظت هر عنصر نشان داده می شود. آنالیزور دستی XRF میتواند مجهز به   calibrations  باشد که به شما امکان اندازه گیری فلزات ، از جمله فلزات گرانبها ، سنگ معدن و نمونه های معدنی را می دهد ؛ فلزات سنگین در کالاهای مصرفی و بسیاری از انواع دیگر نمونه است.

آنالایزرهای فلورسانس اشعه ایکس دستی XRF  قادر به اندازه گیری تقریبی هر عنصر، از منیزیم تا اورانیوم می باشند، این اندازه گیری وابسته به تنظیمات خاص دستگاه می باشد. با کالیبراسیون فلزی مناسب، XRFدستی قادر به شناسایی بیش از 400 آلیاژهای رایج است.

به لطف قابلیت خود برای شناسایی عناصر بصورت غیر مخرب ، گزینه مناسبی برای بررسی نمونه Brukerهای هنری و استفاده دربرنامه های باستان شناسی است. این فعالیت ها طیف گسترده ای از کاربردهای مانند بررسی نمونه های غیر یکنواخت، تعیین مبداء ساخت یک شیء ارزشمند یا به دست آوردن عناصر برای بررسی ژئوشیمیایی می پردازد. به عنوان مثال پروژه های مرمت را می توان با اطمینان از نزدیک بودن رنگدانه ها ومواد دیگر به طور قابل اعتماد و دقیق به دست انجام داد.  

          نمونه تحلیلی توسط آزمایشگاه دیجیتال باستان شناسی

 

 
همدان، چهارباغ شهید مصطفی احمدی روشن، دانشگاه بوعلی سینا    
 
کد پستی: 38695-65178   تلفن: +98-81-38381601-10    

پیاده سازی و اجرا توسط شرکت شبکه فراپیوند